Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Miesiąc produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Miesiąc produkcji

    Zamieszczone przez Samiec
    Zamieszczone przez danielpoz
    Fox: podziwiam takie wyczucie auta ze potrafisz stwierdzic ze auto jest slabsze bo ma wl. klime
    Ja mam manualna i czuje kiedy jest wlaczona :twisted: zaprzeproszeniem gowniano mi sie rusza z klima dopuki ASR nie wylacze :wink:
    a ja nic nie czuję, ostatnio nawet to sprawdzałem, włączałem i wyłączałem klimę przy przyspieszaniu, zero różnicy, diesel musi mieć wystarczający zapas mocy by tego nie było czuć, co innego 1,6 MPI...
    ASV seryjne ICE - było
    ale zostało w rodzinie

  • #2
    Miesiąc produkcji

    Witam Klubowiczów!
    Dołączyłem niedawno, trochę już poszperałem, ale nurtującej mnie sprawy nie mogę wyjaśnić. W styczniu kupiłem Octę 1 ASZ (130 KM dla tych, którzy jeszcze - jak ja - nie nauczyli się skrótów na pamięć ). Ponieważ na zakupie samochodu mi zależało to na miesiąc produkcji nie zważałem - w końcu i tak ja pierwszy rejestruję...
    Ale teraz chętnie bym się dowiedział, w którym miesiącu 2004 r. moje auto powstało.
    Wiecie, jak to sprawdzić?
    Pozdrowienia, Wojtek

    Komentarz


    • #3
      Rok modelowy masz juz 2005, bo to liczone jest od sierpnia lub wrzesnia. Data produkcji jest zawsze podana w rejestracji i oni nie wpisza pozniejszej niz jest w rzeczywistosci. Faktem jest, ze samo auto wyprodukowane jest pod koniec roku 2004, tylko sama tabliczka zostala przybita w 2005
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        A skąd wiesz, że mam rok modelowy 2005? Ja mam na przykład model bez możliwości wyłączenia poduszki pasażera (to jest słabe...), a podobno zamek do odłączania poduszki montowano w późniejszych modelach.
        W dowodzie rejestracyjnym (i w karcie pojazdu) nie ma info o miesiącu. Jedynie wyciąg ze świadectwa homologacji zawiera stopkę "Poznań, dnia 2004.11.05". Tyle, że moja czeszka to naprawdę czeszka - zmontowana w Mlada Boleslav. Zatem to, że pismo z Poznania ma jakąś datę nie znaczy dla mnie od razu, że w tym czasie samochód wyjechał z fabryki.

        Komentarz


        • #5
          Z tym wylacznikiem poduszki to nie wiem jak jest, nie studiuje na biezaco cennikow 8)
          Ale zauwaz jedna prawidlowosc w kazdym modelu ten wylacznik wymaga doplaty wiec skad nadgle by sie cos takiego zrobilo.

          Ale teraz zauwazylem jedna ciekawa rzecz. Masz wersje 130KM a wiec nie jest to wersja z wyposazen "Tour" ktore pojawily sie pod koniec. Wyglada na to ze to taka ostatnia wersja najmocniejszego diesla w OI dostepna w starym roku.

          Zagladnij do tego topica: Forum - Octavia Club Polska ta mjest program ktory odkryje jaki to rok modelowy. Ale do samej daty wybicia tabliczki z data produkcji juz nie wiem.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft
            Wyglada na to ze to taka ostatnia wersja najmocniejszego diesla w OI dostepna w starym roku.
            ASZ przestali chyba produkowac jak weszla do sprzedazy O2, a to bylo jakos pod koniec wakacji. Z tego by wynikalo, ze ten egzemplarz mogl byc wyprodukowany w I polowie 2004 roku i do tej pory stal na placu.
            S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
            Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
            -------------------------------------------------------------------------
            O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
            O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
            O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X